İSTANBUL (AA) - Karmod, sahada görev alan mühendis ve mimarların kullanımına özel ofis ve şantiye yapıları geliştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, şantiye yapılarına yönelik geliştirilen yeniliklerle inşaat, yol yapım, baraj, enerji üretim ve madencilik gibi zorlu saha şartlarında görev alan teknik personelin çalışma konforunun yükseltilmesi amaçlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Genel Müdürü Abdullah Yüceer, şantiyeler için gerçekleştirdikleri yeniliklerle, sahada çalışan mühendis, mimar gibi teknik personele iyi bir kullanım ergonomisi kazandırmayı hedeflediklerini belirtti.

Kullanıcı dönüşlerinin yapılara yansıtıldığı yenilikler arasında iç mekan ergonomisi, yalıtım performansı gibi önemli geliştirmelerin bulunduğunu aktaran Yüceer, "Ürünlerimizi geliştirmeyi prefabrik yapı sektöründeki öncü marka olmanın bir sorumluluğu olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

- Yapı geliştirmeleri beklentilere uygun şekilde tasarlanıyor

Abdullah Yüceer, şantiye yapı geliştirmelerinin kullanıcı beklentilerine göre iyi analiz edilerek gerçekleştirildiğine dikkati çekerek,"Yapıların iklimlendirme ve iç mekan konforunu daha da yükselttik. Ofis binaları, yatakhane ve yemekhane binaları başta olmak üzere tüm şantiye yapılarımıza yenilikleri yansıtıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Şantiye çalışma alanlarının yapılan işin doğası gereği genellikle zorlu saha koşullarına sahip olduğunu aktaran Yüceer, çoğunlukla tozlu, gürültülü sahalarda görev alan teknik personelin olumsuzluklardan etkilenmeden çalışacağı zinde mekanlara ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Yüceer, bu beklentilerden hareketle şantiye ofis, yatakhane gibi yapıların zorlu koşullara göre geliştirildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Duvar, çatı sistemlerimizle birlikte kapı ve pencerelerde yalıtım değerlerimizi en iyi seviyeye yükselttik. Gürültünün yapı içerisine girişini engelleyen veya en aza indiren uygulamalar geliştirdik. Mühendis ve teknik personele özel şantiye ofis yapılarımızla en iyi ergonomide çalışma alanları inşa ediyoruz. Yatakhane yapılarımızda konaklayan personel bir sonraki iş gününe zindelikle uyanarak dinlenmiş olarak başlıyor. Saha mühendislerine özel yatakhane binalarında tam donanım hizmeti veriyoruz. Şantiye mühendisi ve teknik personele özel yatakhane yapılarımızda tam donanım hizmette veriyoruz. Yapı içerisinde baza, yatak, dolap, çalışma masası, koltuk, klima, buzdolabı, diğer möble ve aksesuarları isteğe bağlı olarak tedarik ediyoruz."