Gül, Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas için Uygulama Oteli Konferans Salonu'nda düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Gül, Türkiye'de belediyecilik denilince akıllara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geldiğini söyledi.

Seçimleri çok önemsediklerini belirten Gül, "1994'te Sayın Cumhurbaşkanı'mızın belediye başkanlığı ile Türkiye'de yerel yönetim anlayışı değişti. Çöp ve çamurun yaşandığı bir İstanbul'dan bugün dünyalar güzeli bir İstanbul'a gelindi. Mayıs seçimlerinde milletimiz çok büyük bir destekle 'Durmak yok, yola milletin adamıyla devam' dedi. 'Erdoğan gitsin' dediler ama ülkenin kararını bu milletin evlatları verir. Mayıs seçimlerinde çok güçlü bir destekle milletimiz tercihini ortaya koydu. Yerel seçimlerde Van, İstanbul, Ankara ve İzmir'de de AK Parti belediyeciliği ile yola devam edeceğiz." diye konuştu.

A A 20240217 33735833 33735827 A K P A R T I G R U P B A S K A N V E K I L I G U L V A N D A P R O J E T A N I T I M T O P L A N T I S I N D A K O N U S T U

Van'ın yerel yönetimde en güzel hizmetlere layık olduğunu dile getiren Gül, şunları kaydetti:

"Abdulahat Arvas kardeşimiz, kendisini çok iyi yetiştirmiş. Van'ımıza sizin desteğinizle çok güzel projeler yapacak. İnanıyorum ki AK Parti'li belediyecilikle 'Van'da nerede kalmıştık' diyeceğiz. 31 Mart'ta AK Parti ve Abdulahat Arvas ile yola devam demeye kararlıyız. İnşallah en güzel sonuçları alacağız. AK Parti Türkiye'nin teminatıdır. Biz sadece bir bölgenin, bir düşüncenin, bir anlayışın değil; 85 milyonun birliği, beraberliği, kardeşliği için siyaset yapıyoruz."

- "Siyasetimizin özü bu beraberliği daha güzel yerlere taşımak"

Ülkenin huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini vurgulayan Gül, "Türkiye'nin huzurunu gerek terör örgütü aparatlarıyla gerekse farklı birtakım oyunlarla bozmak isteyenler var ama AK Parti ve milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan 22 yıldır birliğimiz, beraberliğimiz için gece gündüz siyaset yapıyor. Siyasetimizin özünde bu beraberliği daha güzel yerlere taşımak var." ifadelerini kullandı.

Dili, düşüncesi, inancı ve yaşamıyla insanı insan olduğu için kıymetli gören bir anlayışa sahip olduklarını anlatan Gül, şöyle devam etti:

"İnsan doğar, hatalarıyla dünyaya gelir. AK Parti öncesi eski anlayışta, ret, inkar, asimilasyon politikaları vardı. AK Parti geldi ve '85 milyon nasıl inanırsa inansın, nasıl düşünürse düşünsün, nasıl konuşursa konuşsun bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdır.' dedi. 'Sen dindarsın, sen Kürt'sün, oraya git' diyen devirler geride kaldı. Herkes bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı. Ayrılığı bir tarafa bırakıp daha fazla kenetlenip, yolumuza devam edeceğiz."

- "Van'a hizmet siyaseti kazandıracağız"

Hazırladığı 24 projesini tanıtan AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas, Van'a hizmet etmeye aday olduklarını belirtti.

Kent için çok önemli projeler hazırladıklarını kaydeden Arvas, şöyle konuştu:

"31 Mart'ta Van'a hizmet siyaseti kazandıracağız. 20 yıllık hasret bu seçimde bitecek. İnancımız ve halkımızla beraber çıktığımız kutlu yolculukta herkes kendini belediyecilikte bulacak ve hizmetlerimizle kendimizi ispat edeceğiz. Arkamızda güçlü bir iktidar ve Sayın Cumhurbaşkanı'mızın iradesi var. Neden, hizmetlerden geri kalalım? Belediye başkanlarımızla çok çalışacağız ve birlikte Van'da güzel bir hikaye yazacağız. AK Parti teşkilatlarımızla kadınlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz, büyüklerimiz, engellilerimiz ve tüm hemşerilerimizle yeni bir dönemi başlatacağız."

AK Parti İl Başkanı Emre Güray da "Van'ımızın her bir köşesi hizmet belediyeciliğini sonuna kadar hak ediyor. Biz de liyakatli kadrolarla 'Hizmet belediyeciliği nedir?' diye tarif ettiğinizde işte o 'AK Parti'dir' denilen anlayışla kenti buluşturacağız. 20 yıllık AK Parti ile buluşma özlemine son vereceğiz." dedi.

Programa, AK Parti Van Milletvekilleri Burhan Kayatürk ve Kayhan Türkmenoğlu, ilçe belediye başkan adayları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile partililer katıldı.