İSTANBUL (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı 25 spor federasyonu ile Intercity arasında araç sponsorluğu anlaşması yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre, Intercity İstanbul Park'ta gerçekleştirilen imza törenine Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Federasyonları Daire Başkanı Erbil Yiğitbaş, Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak ile federasyonların başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İmza töreninde konuşan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Türk sporuna ve sporcusuna 11 yıldır destek vermeye çalıştıklarını belirterek, "Bu sponsorlukları genişleterek 25 ayrı federasyonla araç sponsorluğu anlaşması imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Federasyonlarımızın çatısı altında yetişecek yeteneklerin kariyerlerine en ufak bir katkının bile çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Federasyonlarımızla imzaladığımız anlaşmanın da Türk sporu için çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Onların çalışmalarına ve başarılarına sağlayacağımız en ufak bir katkı bile bizleri oldukça gururlandırıyor. Bu kapsamda 2024 yılı gündemlerimizden birisi de halka arz olacak. Süreçle ilgili başvurularımızı yaptık ve süreç devam ediyor. Türk sporunu ve sporcusunu desteklemeye her zaman devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yapılan sponsorluk anlaşmasında şu federasyonlar yer aldı:

Türkiye Atıcılık Federasyonu, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türkiye Badminton Federasyonu, Türkiye Binicilik Federasyonu, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu, Türkiye Buz Pateni Federasyonu, Türkiye Cimnastik Federasyonu, Türkiye E-Spor Federasyonu, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu, Türkiye Hentbol Federasyonu, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu, Türkiye Hokey Federasyonu, Türkiye Judo Federasyonu, Türkiye Kano Federasyonu, Türkiye Kürek Federasyonu, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, Türkiye Ragbi Federasyonu, Türkiye Satranç Federasyonu, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Türkiye Sutopu Federasyonu, Türkiye Triatlon Federasyonu, Türkiye Yelken Federasyonu.